«Эки жылдыз» салттуу музыка сынагы

И.Арабаев атындагы КМУда 3-мартта жылдын жаз мезгилинин башындагы урунттуу окуяларынын бири болгон «Эки жылдыз» салттуу музыка сынагы Экономика жана менеджмент институту тарабынан уюштурулуп өткөрүлдү.
Мелдеш жыл сайын өткөрүлөт жана жазгы майрамдардын бир катар жаркын башталышы болуп калат. " Эки жылдыз" - бул жагымдуу үн, жарык жана улуу сезимдерге толгон жаркыраган шоу, дайыма аншлаг менен өтөт. Туура тандалган репертуар, кооз костюмдар, жакшы аткаруу – мына ушулардын бардыгы биздин конкурсанттарга мүнөздүү. Бул жылы иш-чарага катышууну каалагандардын саны мурункуга караганда бир топ көп болду. Бул "Эки жылдыз" сынагынын барган сайын популярдуу болуп жатканын билдирет жана кубандырат!
Мыкты вокалдык түгөй наамы үчүн 12 дуэт ат салышты. Элдик ырлар, ретро хиттер, лирикалык чыгармалар – ар бир номер өзүнчө кызыктуу жана оригиналдуу болду, анткени бардык аткаруучулар жеңишке жетүүнү каалап, буга максималдуу күч-аракетти, чыгармачылыкты, фантазияны, артисттик жөндөмдү жумшашкан. Аткаруучулар бардыгын позитивдүү энергияга толтуруп, өздөрүнүн чеберчилиги менен суктандырышты.
Калыстар тобуна университеттин администрациясынын, институттун дирекциясынын өкүлдөрү жана окутуучулар кирди.
Калыстар тобунун өз ара чечими боюнча сынактын жеңүүчүлөрү болуп:
"Эки жылдыз" Баш байгеси жана диплому - дуэт Албанбаева Жылдыз Осмонкуловна жана Ортикбаев Хожиахрор,
1-даражадагы лауреаттын диплому – дуэт Затравина Светлана Владимировна жана Макешова Жаннат,
2-даражадагы лауреаттын диплому – дуэт Турдукулов Феликс Законович жана Есеналиев Ариет,
3-даражадагы лауреаттын диплому – дуэт Сүйөркулова Эльнура Эмильевна жана Токтоматов Элмирбек.
Экономика жана менеджмент институтунун жамааты сынактын бардык катышуучуларына терең ыраазычылык билдирип жана аларга мындан аркы чыгармачылык ийгиликтерди каалады!
Бүгүн жаңы жарык жылдыздар жанды деп ишенимдүү айтса болот!