И. Арабаев атындагы  Кыргыз мамлекеттик университетинин  ЖМТИнин орто кесиптик билим берүү бөлүмүнүн   окутуучулары студенттер менен  Ата-Бейит мемориалдык комплексине  барып келишти

И. Арабаев атындагы  Кыргыз мамлекеттик университетинин  ЖМТИнин орто кесиптик билим берүү бөлүмүнүн   ПИ-2-23 тайпасы менен биргеликте окутуучулар Т.К.Ниязбеков,  А.А.Жумаевалар  7-ноябрь Тарых жана ата-бабаларды эскерүү күнүнө карата  Ата-Бейит мемориалдык комплексине  барып келишти.
"Өткөн жолун унуткан эл, келечекке жол таппайт" дегендей, быйылкы Тарых жана ата-бабаларыбызды эскерүү күндөрүндө эл-жери үчүн ташка тамга баскандай из калтырып тарых жараткан, учурунда өлкөнүн эгемендиги, өсүп-өнүгүшү үчүн башын сайып күрөшкөн белгилүү тарыхый инсандарыбыз эскерилип,  Ата-Бейит мемориалдык комплексине  барып,  жеринен таанышып келишти.
Биздин бир гана Мекенибиз бар, ал — Кыргызстан!
Мекенибиз үчүн, кыргыз жери үчүн, адилеттик, эркиндик үчүн курман болгон мекендештерибиздин эстелигине таазим кылабыз!