КМУда 9-Май Улуу Жеңиш күнүнө карата тир ок атуу боюнча мелдеш өттү

8-май күнү И. Арабаев атындагы КМУнун Дене тарбия жана спорт институтунда 9-Май Улуу Жеңиш күнүнө карата тир ок атуу боюнча курам жетекчилери арасында мелдеш өттү.  Иш-чаранын максаты ок атуу спортун жайылтуу жана өнүктүрүү жана сергек жашоо образын даңазалоо, ошондой эле,  профессордук-окутуучулук курамынын жана кызматкерлеринин чеберчилигин жогорулатуу болуп саналат.

Мелдештин жыйынтыгында 1-орунду Япон таануу институтунун директору А. Самаров, 2-орунду Жаңы маалыматтык технологиялар институтунун директору У. Керимов, 3-орунду Мамлекеттик тил жана маданият институтунун директору С. Жумалиев ээледи.

Айымдар арасында 1-орунду  Орус филология факультетинин деканы Н. Сегизбаева, 2-орунду М.Р. Рахимова атындагы кошумча кесиптик билим берүү институтунун директору Г. Усенгазиева багындырды.  Жеңүүчүлөр диплом жана КМУнун профсоюзу тарабынан даярдалган белектер менен сыйланышты.