КМУда “Fulbright” программасынын стипендия ээси Элеонор Гринелл менен англис тилинде баарлашуу болуп өттү

19-февраль күнү  И.Арабаев атындагы КМУнун Ш.Кадырова атындагы Дүйнөлүк тилдер жана эл аралык мамилелер институтунун Англис тилинин технологиясы, теориясы жана практикасы кафедрасында АКШнын Кыргызстандагы элчилигинин өкүлү, “Fulbright” программасынын стипендия ээси Элеонор Гриннелл менен “Gender roles in families in US and Kyrgyzstan” деген темада эркин баарлашуу болуп өттү. Иш-чарага кафедранын 1-2-курстун студенттери жана магистранттар катышты. Баарлашуунун жүрүшүндө, Элеонор Гринелл менен студенттер кыргыз аялдары  менен Америка аялдарынын үй-бүлөдөгү орду жана айырмачылыктары тууралуу маек кылышты. Маектешүү эң мыкты деңгээлде өттү.