КМУда “Мүмкүнчүлүгү чектелген балдар менен жүргүзүлүүчү коррекциялык өнүктүрүү иштеринин өзгөчөлүктөрү» деген темада квалификацияны жогорулатуу курсу өтүүдө

15-январдан баштап И.Арабаев атындагы КМУнун М. Р. Рахимова атындагы кесиптик кошумча билим берүү институтунда Педагогикалык жана гуманитардык билимдер кафедрасынын доценттери: п.и.к., Жибек Рахимова  жана п.и.к., Рахат Ризаева “Мүмкүнчүлүгү чектелген балдар менен жүргүзүлүүчү коррекциялык өнүктүрүү иштеринин өзгөчөлүктөрү» деген темада квалификацияны жогорулатуу курсун өтүүдө. Бул курс Кыргыз Республикасынын бардык чөлкөмдөрүн камтуу менен мүмкүнчүлүгү чектелген балдардын ата-энелерин окутуу боюнча мамлекеттик тапшырыкты жүзөгө ашыруу максатында уюштурулган.