КМУнун ага окутуучусу Венера Жумалиева Стамбул Айдын университетинин окутуучуларына жана студенттерине конок-лекция өттү

29-март күнү И.Арабаев атындагы КМУнун  М.Р. Рахимова атындагы Кошумча кесиптик билим берүү институтунун педагогика жана гуманитардык билимдер кафедрасынын  ага окутуучусу Венера Жумалиева Айдын университетинин окутуучуларына жана студенттерине  “Ж. Абдрахманов менен Мустафа Кемаль Ататүрктүн саясий ишмердүүлүгүндөгү окшоштуктар” аталышында конок-лекция өттү. Конок-лекция  Стамбул Айдын университетиндеги академиялык мобилдүүлүктүн алкагында уюштурулган.  Лекцияда эки элдин басып өткөн тарыхый жолдору жана тарыхый инсандардын идеяларынын окшоштугу студенттердин кызыгуусун арттырды.