Профессор Г.Акиева Казакстанда өткөн “Заманбап билим берүү: тажрыйба, маселелер жана перспективалар” эл аралык илимий-практикалык конференциясына катышты

16-октябрь күнү Ишеналы Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетитин М. Р. Рахимова атындагы кесиптик кошумча билим берүү институтунун Педагогикалык жана гуманитардык билимдер кафедрасынын профессору Г.С.Акиева Абылай хан атындагы Казак Эл аралык мамилелер жана дүйнөлүк тилдер университетинде өткөн “Заманбап билим берүү: тажрыйба, маселелер жана перспективалар” аталышында эл аралык илимий-практикалык конференциясына катышты. Педагогика илимдеринин доктору, профессор Г.С.Акиева “Этнопедагогикалык идеяларды заманбап окуу процессинде колдонуунун моделдөө принциптери” темада баяндама жасады.