Ректор Айгүл Абдраева Казан федералдык университетинин өкүлдөрү менен жолугушту

2022-10-13
Ректор Айгүл Абдраева 12-октябрда Бишкек шаардык кеңешинин депутаты, «Ишеним» фракциясынын депутаты, төраганын социалдык маселелер боюнча орун басары Р.Р.Идырова, Казан Федералдык университетинин Мерзон атындагы Елабуга институтунун директору Е.Е. жана «Сервис Стиль» ЖЧКсынын башкы директору Ризванова Л.М. менен жолугушту.
Елабуга институтунун директору Э.Мерзон Волжск федералдык округундагы тарыхы терең окуу жай жөнүндө айтып, окутуунун багыттары жана билим берүү программалары, илимий потенциалдын жана материалдык-техникалык базанын мүмкүнчүлүктөрү тууралуу маалымат берди. Елена Ефимовна 2+2 форматындагы кош дипломду алуу үчүн биргелешкен билим берүү программаларын сунуштады: бакалавр жана магистратура программалары 1+1 билим берүүнүн ар кандай формаларында: күндүзгү, сырттан окуу, дистанттык, профессордук-окутуучулук курамга 2 мөөнөткө стажировка алмашуу, жумалыктар, биргелешкен илимий конференциялар ж.б.
Лениза Ризванова системалуу бизнести курууда ийгиликтүү ишкердик жүргүзүү тууралуу ой бөлүштү.
Өз кезегинде Айгүл Абдраева келген конокторго ыраазычылык билдирип, биргелешкен ар тараптуу кызматташууга даяр экендигин белгиледи.