Ректор Айгүл Абдраева Ярославль мамлекеттик педагогикалык университетинин өкүлдөрү менен жолугушту

9-ноябрда КМУнун ректору менен жолугушуу болуп өттү. И.Арабаева Айгүл Абдраева Ярославль мамлекеттик педагогикалык университетинин өкүлдөрү менен. К Ушинский.

Сүйлөшүүнүн жүрүшүндө кошумча билим берүүнү өнүктүрүүнүн келечеги талкууланып, профессордук-окутуучулук курамдын жана студенттердин академиялык мобилдүүлүгүнүн маселелери каралды.

ЯрПГУнун өкүлдөрү ЯПМУнун кошумча билим берүү кызматкерлери жана алар түзгөн кошумча билим берүү илимий мектеби менен иштөөнүн бай тажрыйбасына токтолуп, алардын адистери кошумча билим берүүнү уюштуруу программасын иштеп чыгуунун бардык алгоритмин иш жүзүндө иштеп чыккандыгын жана бул курстар Россиянын лидерлери үчүн 10 жылдан ашык убакыттан бери жүргүзүлүп келет.

Жолугушууда ошондой эле К.Д.Ушинский атындагы ЯРПГУнун И.Арабаев атындагы ФГЗ КМУнун орус тили жана адабияты кафедрасы менен биргелешкен долбоорун ишке ашыруу мүмкүнчүлүгү талкууланды.