Жалпы тарых жана СЭУБ кафедрасынын студенттери мамлекеттик практика өттү

25-сентябрдан 4-ноябрга чейин И.Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетинин Э.Ж.Маанаев атындагы тарых жана социалдык-укуктук билим берүү институтунун Жалпы тарых жана СЭУБ кафедрасынын студенттери мамлекеттик практика өттү.
Жалпысынан СЭО(б)-11-20 жана СЭОк-12-20 группасынан 36 студент практиканы өзүлөрү бөлүнгөн мектептеринде өтуштү. Рапорт боюнча алар төмөнкү мектептерге барды:
Бишкек шаарында №5 мектеп - 14; №53 мектеп - 3; № 66 мектеп - 10 ; №6 гимназия мектеби - 2; №72 мектеп – 1. Ошондой эле Ысык-Көл облусунун Тоң районуна караштуу Көк-Мойнок айылынын жалпы орто билим берүү мектеби - 1; №103 Низами Гянджеви атындагы кыргыз-азербажан орто мектеби - 1; Ак-Талаа районунун А. Абдраимов атындагы  орто мектеби - 1;  А. Абдраимов атындагы орто мектеби - 1; Б. Алаков атындагы жалпы орто билим берүү мектеби - 1.